Global MinoSharp PLUS 3 ceramiczna ostrzałka wodna 550/GB

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 245,00 zł 245.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Trójfazowa ostrzałka ceramiczna, polecana dla wszystkich rodzajów noży, z wyjątkiem tych o szlifach jednostronnych, np. tradycyjnych noży japońskich.
Dzięki wodzie proces ostrzenia przebiega szybciej, a fabrycznie ustawione otwory ułatwiają naostrzenie noża pod odpowiednim kątem.
Ponieważ rowek, w który wkłada się nóż, nie jest ustawiony równolegle do ceramicznego koła,
jego kąt wypukły umożliwia nadanie nożowi pierwotnej ostrości. Gumowany uchwyt i podstawa mają właściwości przeciwpoślizgowe.


Niebieskie koło – GRUBE ziarno
Brązowe koło – ŚREDNIE ziarno
Żółte koło – DROBNE ziarno

Wskazówki dotyczące użytkowania

1. Nalać wody do komory z kołami i nie wylewać jej do końca ostrzenia. Woda nawilża ceramiczne ostrzałki i zapobiega przegrzaniu ostrza.
2. Chwycić mocno rączkę, żeby ostrzałka nie zmieniała położenia.
3. Drugą dłonią chwycić nóż, przytrzymując palcem wskazującym grzbiet klingi. Włożyć pionowo nóż do rowka z niebieskim kołem (grube ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając: 7-8 razy lub tyle, ile potrzeba.
Nie powinno się zbyt mocno przyciskać noża podczas przesuwania jego krawędzi w ostrzałce. Nadmierny nacisk może uszkodzić koła!
4. Włożyć pionowo nóż do rowka z brązowym kołem (średnie ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając: 7-8 razy lub tyle, ile potrzeba.
5. Włożyć pionowo nóż do rowka z żółtym kołem (drobne ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając: 7-8 razy.
6. Po skończonej operacji umyć ręcznie nóż w gorącej wodzie i wytrzeć go do sucha ręcznikiem lub ściereczką. Zdjąć pokrywę i wypłukać ostrzałkę w czystej wodzie.

Kwestia, ile razy należy przesuwać ostrzoną krawędź, zależy od typu i kondycji noża.
W przypadku noży Global zaleca się po 7-8 razy w każdym kole. Noże innych marek można przesunąć po 15 razy w każdym kole,
a jeśli nóż nie jest wystarczająco ostry, powtórzyć czynność po 15 razy.

Ostrzałki MinoSharp PLUS 3 zostały przetestowane i zaaprobowane przez instytut badawczy CATRA,
czołowy autorytet w dziedzinie technik ostrzenia z siedzibą w brytyjskim Sheffield.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl